Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Skodsborg:
-
Jeanette T.
Fra Rungsted Kyst
Familie på 4 bor i Rungsted, lige flyttet - kan bruge hjælp til lidt af hvert her i flyttefasen :-) -
Gani H.
Fra Skodsborg
Ung frisk dreng som kan lidt af hvert, tøv ikke med at kontakte mig jeg er blevet født ind i en byg... -
Mohamed B.
Fra Kongens Lyngby
Hej derude, Mit navn er Mohamed og jeg er voksenlærling i elektrikerfaget. Jeg har altid haft ...
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Lill G., LK H. og Tova G. søger hjælp til husopgaver i Skodsborg
-
Bygge ca 50m2 træterrasse
Fra Lill G. (Skodsborg)
Bygge terrasse med eksisterende træbrader nyt fundament. Mvh Lill Granhof -
Udskiftning af projektør med censor med en ny
Fra LK H. (Skodsborg)
Udskiftning af en gammel projektør og bevægelsescensor med en ny: Philips Floodlight med sensor LED... -
Løs skinne på balkon loft
Fra Tova G. (Skodsborg)
Der er 3 steder hvor metal skinnen sidder løst og skal skrues fast eller limes. Der er 3.7metrr fra...
Andreas O., LK H. og Lotte K. søger hjælp til haveopgaver i Skodsborg
-
Etablering af fliseterrasse
Fra Andreas O. (Skodsborg)
Etablering af 12-14 kvm fliseterrasse som vist på billedet med 60x30 cm fliser samt underlag af sta... -
Havemand til træbeskæring i en lille have
Fra LK H. (Skodsborg)
Toppen af taks-træerne mod vejen beskæres og træerne studses. En lang stige forefindes. -
Havearbejde
Fra Lotte K. (Skodsborg)
Oprydning af have og højtrykspuling af fliser. Så højtrykspulingsmaskine skal medbringes.
Søs S., finn F. og martin T. søger hjælp til diverse opgaver i Skodsborg
-
Hvepse bor inde i sprække langs taget
Fra Søs S. (Skodsborg)
Langs udhænget på mit hus er der en sprække, hvor hvepse flyver ind og ud. Jeg har forsøgt to aften... -
Svejsning af beslag på stang der skal hænge på rionet
Fra finn F. (Skodsborg)
På min mur har jeg et stort Rionet udført i 6mm bindejern. På ydersiden af Rionettet vil jeg hænge ... -
Hjælp til afrydning/oprydning til fest
Fra martin T. (Skodsborg)
Vi har brug for en hjælper til en fest fra kl. 17 - 02. Du skal samle tomme flasker ind, fylde op m...